Sdílení‎ > ‎

Od N.

Od N.


Čím mne obohacuje zkušenost s dotekem Shibari:
 •  Zvykla jsem si být ve svém životě aktivní, iniciativní, dosahovat cílů, mít záměr, měnit, snažit se o něco a ´činit´. Shibari styl a setkání s riggerem, kterému já osobně důvěřuji, mne zcela pokládá do pasivní (ženské) přítomnosti sebe sama, avšak v aktivní pozornosti k vlastnímu nitru, a tělu. V posledních měsících je mou nejupřímnější meditací.

   

 • Oceňuji možnost nelpět na vázání klasickém, dohoda s riggerem pak otevírá prostor tvořivosti a radosti jež mne uvolňuje. Provaz mi připomíná HRANICE I MŮJ POSTOJ K NIM (pozornost k bezpečnosti, K VNITŘNÍ SVOBODĚ /K VLASTNÍMU TĚLU).
  TVOŘIVOST proto, že pustím-li se kontroly, rigger se uvolní do svobody vlastního projevu a cítění jak mé aktuální energie, tak jeho chuti hrát si, komunikovat provazem a tvořit nádherný živý obraz.

   

  HRANICE proto, že žena lehce podlehne touze splnit očekávaní a potěšení druhým, ´vydržet´. Zde viditelné a cítitelné nebezpečí  mne však nutí co nejrychleji rozpoznat co je mé a co dále již  není na platformě bezpečí nebo oboustranné radosti.

   

 • KONTAKT A KOMUNIKACE, provazy jsou pro mne ´vodivé´, přenáší pravdivé poselství o vztahu každého k sobě samému a každému k okolí.

   

  Ode mne výrazně přenáší informaci, jakou mám náladu, jak se zrovna cítím v dané části cyklu, co potřebuji, jsem-li plně přítomna, jak doopravdy miluji své vlastní tělo.  

   

  Od riggera ke mně přenáší informaci, kde je jeho pozornost, 
  zda je zcela přítomen, myslí na mé bezpečí, a zda si sám užívá přítomný okamžik.

  Stejně tak je cítit, má-li pochybnost, předvádí se,  nevěří si atd. )

 • Jsem si také jista, že se jedná o zodpovědnou a náročnou ´hru´, protože než se rigger může vůbec uvolnit do vlastních pocitů, musí se naučit základní techniku Shibari a zásady bezpečnosti i fyziologie krevního oběhu, lidského těla. Smekám v úctě těm co v sobě mají tolik vášně a chuti tím projít.

   

 • Je pro mne více dalších darů těchto zkušeností s provázky, poslední kterou však zmíním, je DŮVĚRA.
  Jedna mezi mnou a riggerem, kde slova nepojmou kolik tady vlastně důvěra opravdu znamená.

   

  A pak ta, kterou evokují provazy, často v závěsu, kde ztrácím pojem o prostoru, času, kde lana vedou ´někam do nebe´ a drží mne, tisknou mne, jsou tady pro mne… kde se veškeré omezení rozpustí do široka a nekonečna. 

  Ano jistě, kdykoliv může přijít moment kdy je třeba uvolnit některé místo rychle, především u mé citlivosti na omezení, jakož i citlivosti zdravotní, ale v tom případě je má zodpovědnost okamžitě určit priority a riggerova zodpovědnost mne respektovat nade vše. 

  A proto si myslím, že dary Shibari mají mnoho co nabídnout, pokud jsou, jako vše v životě, používány s Láskou a respektem.

 • (Jsem si vědoma, že většina pocitů jsou o mém vztahu k Bohu, k sobě a nakonec k okolí, tedy i k partnerovi-Muži, hlavně zmínka o závěsu a důvěře. Přesto je pro mne důležité cítit emoce a kontakt s mým tělem právě také díky provazům a riggerovi, protože mě paradoxně vedou k uvolnění)


Comments